PLACÓWKI OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZE W STALOWEJ WOLI, W TARNOBRZEGU, W JANOWIE LUBELSKIM I OKOLICACH TYCH MIEJSCOWOŚCI

Szanowni Państwo,

SportStal Szkoła Gimnastyki w Stalowej Woli chciałaby zaoferować Państwa Wychowankom możliwość bezpłatnego udziału w zajęciach sportowych oferowanych przez nasz Klub.

Zapraszamy na treningi w Stalowej Woli, w Tarnobrzegu lub w Janowie Lubelskim.
Zajęcia prowadzą Instruktorzy z Warszawy, Rzeszowa i z Lublina.
Nasze zajęcia sportowe prowadzone są przez profesjonalistów z pasją. Wszyscy Trenerzy mają wysokie kwalifikacje, a także bagaż doświadczenia w pracy z dziećmi. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby były nie tylko skutecznym treningiem, ale także i świetną zabawą, która zaszczepi chęć do uprawiania sportu.

Treningi w SportStal są odpowiednie dla osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Oferujemy zajęcia dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstawowych elementów, jak również dla bardziej zaawansowanych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i poprawić swoją kondycję fizyczną.
Nasze zajęcia to nie tylko doskonałe treningi, ale również miejsce gdzie można poznać nowych ludzi i spędzić czas w miłej atmosferze.

Pragniemy dać szansę młodym talentom, zaszczepić zamiłowanie do sportu, zachęcić dzieci do aktywności fizycznej.

Oferta Klubu Sportowego SportStal:

1. Akrobatyka Sportowa (zajęcia dla dzieci w wieku 5-17 lat)
Zajęcia prowadzą Trenerzy z Rzeszowa i z Lublina
Miejsce zajęć: Hala Sportowa Liceum Ogólnokształcącego, ul. Staszica, Stalowa Wola
lub
Miejsce zajęć: Sala gimnastyczna, ul. Kochanowskiego, Tarnobrzeg
lub
Miejsce zajęć: Sala Gimnastyczna, ul. Ogrodowa 20, Janów Lubelski

W ramach Stowarzyszenia działa od 2017 r. Klub Sportowy SportStal, od prawie 7 lat  prowadzimy zajęcia z Akrobatyki Sportowej dla dzieci i młodzieży w Stalowej Woli, od września 2020 r. w Tarnobrzegu, a od stycznia 2022 r. także w Janowie Lubelskim.

Gimnastyka Akrobatyczna (Akrobatyka Sportowa) to dyscyplina polegająca na wykonywaniu układów choreograficznych w które wplecione są elementy zespołowe o różnym stopniu trudności w zależności od klasy sportowej zawodnika.

2. Gimnastyka Artystyczna (zajęcia dla dzieci w wieku 5-17 lat)
Zajęcia prowadzą Trenerzy z Warszawy
Miejsce zajęć: Centrum Edukacji Zawodowej, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola

Naszą ofertę dodatkowo wzbogaciły wprowadzone w tym Roku Szkolnym zajęcia z Gimnastyki Artystycznej, długo przez wszystkich wyczekiwane. Takich zajęć nie było dotychczas w Stalowej Woli, w naszych okolicach. Najbliższym do tej pory miastem, w którym odbywały się treningi z Gimnastyki Artystycznej był Kraków oddalony od Stalowej Woli o ok. 250 km., czy np. Warszawa oddalona o ok. 300 km. od naszego miasta.

Gimnastyka Artystyczna to poddyscyplina Gimnastyki, polega na wykonywaniu układów taneczno-gimnastyczno-akrobatycznych, z piłką, wstążką, obręczą, skakanką lub parą maczug.

3. Ninja Warrior (zajęcia dla dzieci w wieku 5-17 lat)
Treningi prowadzi Instruktor z Lublina
Miejsce zajęć: Hala Sportowa Liceum Ogólnokształcącego, ul. Staszica, Stalowa Wola

We wrześniu 2022 roku w Stalowej Woli wprowadziliśmy nowe zajęcia Ninja Warrior (zajęcia ogólnorozwojowe).  Ninja Warrior to treningi ruchowe dla dzieci inspirowane popularnym programem telewizyjnym „Ninja Warrior Polska”, którego uczestnikiem był także nasz obecny Trener.

Centralnym elementem zajęć jest tor przeszkód, który składa się z różnorodnych wyzwań. Dzieci uczą się pokonywać te przeszkody przy użyciu swojej siły, zwinności i techniki.
Społeczność Ninja budują dzieci, młodzież w wieku od 5 do 17 lat, a także doświadczona Kadra Trenerska.

4. Skoki na Ścieżce (zajęcia dla dzieci w wieku 5-17 lat)
Zajęcia prowadzą Trenerzy z Lublina
Miejsce zajęć: Hala Sportowa Liceum Ogólnokształcącego, ul. Staszica, Stalowa Wola

Naszą ofertę usług poszerzyły od listopada 2022  roku kolejne zajęcia ze Skoków na Ścieżce. Zostały zaliczone do Akrobatyki Sportowej w 1998 roku.

Skoki na Ścieżce polegają na wykonywaniu przez rozpędzonych zawodników spektakularnych i niezwykle szybkich kombinacji salt oraz obrotów wokół własnej osi.

Zajęcia takie jak Akrobatyka Sportowa, Gimnastyka Artystyczna, Skoki na Ścieżce, czy Ninja Warrior, treningi ogólnorozwojowe wpływają pozytywnie na zdrowie młodego człowieka. Dbają o jego prawidłowy rozwój fizyczny, dobre samopoczucie, a także wzmacniają relacje z rówieśnikami.
Chcemy pokazać, jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna, jaki pozytywny wpływ ma na nasze samopoczucie, sprawność ciała, a także kształtowanie silnego charakteru. Zadbamy o zaszczepienie w dzieciach dobrych nawyków, które pomagają zapobiegać nadwadze i zwalczać otyłość — to coraz powszechniejsze problemy wśród młodego pokolenia.

Stowarzyszenie Promocji Sportu i Aktywności Ruchowej SportStal
Zarząd Stowarzyszenia
Prezes Stowarzyszenia Edyta Turko
tel. 535 203 375
e-mail: stow.sport@interia.pl

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Integracja, aktywizacja społeczna wokół cudownego środka, jakim jest aktywność fizyczna stała się zalążkiem do wdrażania innych programów i działań, jak np. nasz obecny Projekt dotyczący organizacji bezpłatnych zajęć dla dzieci z Domów Dziecka. Chcemy we współpracy z Domami Dziecka, Instytucjami Pomocy Społecznej, innymi zorganizować czas wolny dla wychowanków tych Instytucji, połączyć sport z zabawą. Wiele dzieci jest świadkami wydarzeń, których żadne dziecko nie powinno doświadczyć i w każdym społeczeństwie zbyt wiele dzieci dorasta pozbawione szans. Poprzez organizację tych zajęć, organizację czasu wolnego, zaangażowanie w Wolontariat możemy podarować dzieciom małą namiastkę spełnionych marzeń. Możemy im dać szansę na budowanie lepszej przyszłości dla siebie, swoich rodzin i społeczności, w których żyją.

Dlatego Klub Sportowy SportStal wprowadził od listopada 2023 roku bezpłatne zajęcia dla Dzieci z Domów Dziecka w Stalowej  Woli. Od przyszłego Sezonu Zajęć wrzesień 2024-czerwiec 2025 chcielibyśmy poszerzyć naszą propozycję o kolejne Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze zlokalizowane w Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Janowie Lubelskim, a także w najbliższych okolicach tych miejscowości, oczywiście z możliwością kontynuacji w następnych Sezonach na tych samych zasadach.